ENDERUPLNL
Úvodní strana

Regionální produkty Českého ráje

Výrobky s duší Českého ráje

Aktuality

Peší turistika v Besedicích, autor: Pavel Charousek

Návštěvnost regionu Český ráj v roce 2016 

Český ráj
16.2.2017 8:56
Sledování vývoje návštěvnosti v regionu Český ráj je již několik let společnou aktivitou Sdružení Český ráj a jeho partnerů. Ve spolupráci s pracovníky informačních center v regionu se tak každoročně sleduje pohyb tuzemských i zahraničních návštěvníků v informačních centrech i na památkách a turistických cílech v regionu. A jak vypadala návštěvnost v roce 2016?
 
Turistický deník, autor: Lukáš Janda

Sběratelé si v Jičíně přijdou na své 

Český ráj
9.2.2017 12:51
Už jste slyšeli o malých samolepkách, které se lepí do speciálního deníčku? Jde o turistické vizitky, které lze zakoupit prakticky na všech turisticky atraktivních místech. Jejich sběr se v posledních letech stal velkým fenoménem. A právě na Jičínsku se jim daří velmi dobře!
 
Turnov, autor: Archiv Město Turnov

Turnov vyhlašuje zimní fotografickou soutěž 

Český ráj
30.1.2017 12:45
Turnov se v letošním roce ocitl pod bílou sněhovou pokrývkou. Zasněžené město tak vybízí k vytvoření zajímavé fotografie. A proto město Turnov vyhlašuje veřejnou fotografickou soutěž k zachycení zimní atmosféry města. Soutěž je otevřená pro každého příležitostného fotografa, fotoamatéra i profesionála, a to ve dvou kategoriích. Fotografovat můžete krajinu, osoby či zvířata při zimních radovánkách, zkrátka vše co souvisí se zimním Turnovem. Kreativitě se meze nekladou.
 
Masopust na Dlaskově statku, autor: Muzeum Českého ráje v Turnově

Masopusty v Českém ráji 

Český ráj
23.1.2017 12:49
Svátek masopustu má své kořeny již ve středověku, kdy se slavil jak v nejchudších vrstvách, tak i na panských dvorech, vesnicích i ve městech. A pokud si chcete tuto tradiční veselici, ke které patří hodování, taneční zábava, průvod masek a spousta další zábavy, užít i v letošním roce, vyrazte třeba do Českého ráje. Zde si totiž můžete po celý únor vychutnávat masopustní atmosféru, a to hned na několika místech.
 
Italský novinář Massimiliano Rella, autor: Aleš Hozdecký

Český ráj navštívilo v roce 2016 několik novinářů ze zahraničí 

Český ráj
29.11.2016 10:46
Sdružení Český ráj, jehož hlavním cílem je rozvoj a propagace regionu v tuzemsku i zahraničí, uspořádalo v roce 2016, ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu CzechTourism, několik presstripů pro zahraniční novináře.
 
Výrobky Život bez bariér, autor: Archiv SČR

Značku Regionální produkt Český ráj získali noví výrobci 

Český ráj
14.11.2016 14:27
V říjnu se opět sešli zástupci Sdružení Český ráj, Muzea Českého ráje v Turnově a nositelů značky Regionální produkt Český ráj k certifikaci dalších zajímavých výrobků pocházejících z našeho kraje. Členové certifikační komise byli mile překvapeni vysokou kvalitou a originalitou představených výrobků, ale také jejich úzkou vazbou k místním tradičním výrobám a přidanou nevyčíslitelnou hodnotou v podobě osobních příběhů či pomoci hendikepovaným.
 
Sklářské pátky, autor: Pavel Charousek

Zimní sklářské pátky aneb Po stopách skleněného skřítka 

Železný Brod / Český ráj
4.11.2016 9:09
Sklářství a Železný Brod patří již neodmyslitelně k sobě. A pokud jste obdivovatelé tohoto tradičního umění, máte možnost seznámit se s ním během zimních sklářských pátků. Každý pátek od 25. 11. 2016 až do 17. 3. 2017 můžete navštívit sklářské firmy v Železném Brodě a nahlédnout do tajů tohoto krásného řemesla.
 
Zámek Svijany, autor: Archiv Svijanský zámek

Na zámek do Svijan 

Český ráj
4.8.2016 11:42
V Českém ráji byla turistům zpřístupněna po rozsáhlé rekonstrukci další památka, kterou je pozoruhodný zámek Svijany. Návštěvníci si mohou prohlédnout jeho zrekonstruovaný interiér včetně kaple se stropními freskami i přilehlou zahradu. Připravena je celá řada stálých expozic, které je možné absolvovat s průvodcem nebo samostatně.
 
Regioncard

Užijte si Český ráj ještě více díky nové Regionální kartě hosta! 

Český ráj
7.7.2016 13:06
Dne 8. července 2016 byl spuštěn v regionu zcela nový projekt, kterým je „Regionální karta hosta“. Jedná se o systém benefitů a dalších výhod, které mohou čerpat nejen turisté, kteří region navštíví, ale i místní obyvatelé.
 
Zámek Svijany, autor: Zámek Svijany

Zámek Svijany se otevřel veřejnosti 

Český ráj
27.6.2016 8:31
Rekonstrukce zámku Svijany je dokončena a památka se poprvé otevřela veřejnosti v sobotu 25. června v 10 hodin. Návštěvníci mohou prohlédnout celou zrekonstruovanou část včetně stálých expozic.
 
1 2 3 4 5  |  další »
30.1.2011 14:03:37 | přečteno 24124x | Ing. Jiří Lukeš

Vyhledávání

Výrobci

Perlea – Leona Čapková
Perlea-Náramek, autor: Leona Čapková
Paní Leona Čapková se zabývá ruční výrobou vinutých skleněných perlí a drobných předmětů ze skla. Z perlí dále vytváří vlastní šperky – náušnice, náramky, náhrdelníky, sady. Další výrobou jsou skleněné miniaturky a figurky.
Všichni výrobci
E-shop Českého ráje
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2017  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  RSS 2.0  |  Kontakty  |  Intraweb

Tento projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu NISA
load