ENDERUPLNL
Úvodní strana

Regionální produkty Českého ráje

Výrobky s duší Českého ráje

Státní zámek Sychrov

Zámek Sychrov, autor: Milan Draho

Český ráj

Státní zámek Sychrov 1
Sychrov, 463 44

Telefon: +420 482 416 011
E-mail: sychrov@npu.cz, sychrov.rezervace@npu.cz
Web: www.zamek-sychrov.cz, www.facebook.com/szsychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek.

Novogotický zámek Sychrov sloužící v 19. století jako letní sídlo původem francouzského rodu Rohanů znáte z pohádek Zlatovláska, Nesmrtelná teta či Nejkrásnější hádanka. Interiéry zámku jsou zdobeny bohatou řezbářskou výzdobou a v jednotlivých místnostech lze nalézt množství původního nábytku, obrazů i předmětů denní potřeby.

V areálu zámku se nachází rozlehlý anglický park, kde se mimo jiné nachází oranžerie dnes sloužící jako kavárna.

Zámek nabízí klasické prohlídkové okruhy, ale také prohlídky s princeznou, či speciální prohlídky pro školy. Zámek je pro návštěvníky otevřen každý den po celý rok.

Interiéry zámku, vracející se svou podobou do druhé poloviny 19. století, umožňují vytvoření velmi konkrétní představy o životě šlechty.

Po celý rok jsou přístupné prohlídky prvního patra zámku, a to včetně reprezentačních místností a soukromých apartmá knížete a kněžny. V hlavní návštěvnické sezoně je možné navštívit druhé patro východního křídla zámku.

V zámeckých interiérech lze, kromě původního mobiliáře a bohaté řezbářské výzdoby, nalézt i rohanskou portrétní galerii čítající přes 240 portrétů příslušníků rodu Rohanů a jejich příbuzných. Jedná se o největší sbírku francouzských portrétů mimo území Francie.

V areálu zámku se nachází rozlehlý anglický park. Mimo značného množství vzácných stromů a dřevin, zde návštěvníci naleznou i drobné parkové stavby jako jsou bazénky, fontány, vodárenská věž nebo obnovená zámecká oranžerie sloužící jako kavárna. V parku je možnost zahrát si hru Zámeckým parkem, která je k zakoupení na pokladně zámku. Ze zámeckého nádvoří, které je také součástí areálu se vstupuje do sklepení, kde se nachází výstava obrázků Ze života medvědího klanu.

Prohlídkové trasy

Novogotický klenot Rohanů

Prohlídka interiérů hlavní budovy zámku (např. schodišťová hala, pokoje pro hosty, pánské a dámské apartmá, knihovna, hráčský salon, velká jídelna).
Délka prohlídky 60 minut

Soukromé apartmány Arthura a Gabriely Rohanových

Nový prohlídkový okruh nabízí návštěvníkům např. pánské hostinské apartmá, orientální salon s původními koženými tapetami z Paříže, kardinálský pokoj, soukromé apartmá Gabriely z Rohanu, rozené Waldstein-Wartenberg, kabinet kuriozit z cest po Africe, Americe i Evropě, soukromé apartmá Arthura Karla Benjamina Rohana a další.
Délka prohlídky 50 minut

Zlatý poklad

Trezorová místnost s kolekcí vzácných předmětů ze sychrovských sbírek, mezi kterými najdeme zlacené kalichy a monstrance, slonovinové sošky, ale také kolekci šperkařských plastik z dílny významného českého umělce Františka Khynla.
Délka prohlídky 15 minut

Areál zámku (zahrnující nádvoří a sklepení)

Vstup do nádvoří a sklepení pod jižním a východním křídlem zámku.

Pohádkové prohlídky

Pohádkové prohlídky na zámku Sychrově mají již mnohaletou tradici. Víte, že pohádka může být i interaktivní zábavou? Při sledování televize to asi nejde, v kině také ne, v divadle snad, ale na zámku rozhodně! Přijeďte se podívat, zda dobro zvítězí nad zlem, tak jak to má ve správné pohádce být.

Tyto speciální prohlídky, kdy zámecké interiéry slouží jako kulisa pro samotný pohádkový příběh, se odehrávají pouze několikrát za rok, podrobnosti na stránkách.

Prohlídka s princeznou

Prohlídky těmi nejkrásnějšími prostorami zámku povede princezna, která výklad přizpůsobí věku dětských návštěvníků.
Délka prohlídky 25 minut

Za princeznou Zlatovláskou

Prohlídka pro předem objednané skupiny MŠ a 1. stupně ZŠ zahrnuje nejkrásnější soukromé a reprezentační prostory (schodišťová hala, soukromé apartmá kněžny, přijímací salon, knihovna, velká jídelna).

Tato trasa zábavnou a nenáročnou formou seznámí děti s tím, jak se dříve princům a princeznám na zámku žilo. Prohlídka za doprovodu průvodce neobsahuje žádné odborné informace o historii zámku a jeho majitelích.
Délka prohlídky 25 minut

Pravidelné kulturní programy na zámku Sychrov

 • Velikonoční trhy (březen / duben) ─ dobové trhy spojené s ukázkami řemesel, kulturním programem a prodejem tradičního zboží
 • Pohádkový park (poslední květnový víkend) ─ zámecký park proměněn v místo, kde se děti mohou vyřádit při plnění různých soutěžních úkolů
 • Dvořákův Turnov a Sychrov (červen) ─ tradiční festival vážné hudby
 • Skotské hry (srpen) ─ soutěže skotských dudáků, ukázka a výuka skotských tanců, ochutnávka whisky a stánky s tradičním skotským zbožím.
 • Adventní trhy (listopad) ─ dobové tržiště, ukázky zhotovování tradičních výrobků i jejich prodej a doprovodná šermířská a divadelní vystoupení

Zajímavost

Na zámku Sychrov bylo natočeno několik pohádek, například Zlatovláska, Nesmrtelná teta a Nejkrásnější hádanka.

Na zámku je možnost uspořádat svatební obřad – kompletní nabídka vnitřních i venkovních obřadů je k dispozici na webu zámku.

Poloha: 6 km od Turnova

Objekt je ve správě Národního památkového ústavu – územní památkové správy na Sychrově.

Příloha

Otevírací doba

Leden - Březen Po - Ne 10:00 - 14:00
Duben Po - Ne 9:00 - 15:30
Květen - Srpen Po - Ne 9:00 - 16:30
Září - Říjen Po - Ne 9:00 - 15:30
Listopad - Prosinec Po - Ne 10:00 - 14:00
Zámek je otevřen po celý rok s výjimkou 24., 25. a 26. prosince. Konec otevírací doby je začátkem poslední prohlídky. Mimo stanovenou otevírací dobu je zámek přístupný pouze objednaným skupinám nad 10 osob. Otevírací doba zámeckého parku: duben 9-16 hodin květen-červen 9-17 hodin červenec-srpen 9-18 hodin září 9-17 hodin říjen 9-16 hodin V hlavní sezóně je možné navštívit kavárnu v zámecké oranžerii.

Vstupné

Zlatý poklad
Plné vstupné:150,00 CZK
Poznámka:Bez výkladu. Pro skupiny nutná rezervace. Děti do 6 let zdarma.
Novogotický klenot Rohanů
Plné vstupné:250,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:200,00 CZK
Dětské vstupné:100,00 CZK pro děti do 15 let
Studentské vstupné:200,00 CZK
Seniorské vstupné:200,00 CZK
Poznámka:Děti do 6 let zdarma. Držitelé průkazu ZTP/P a průvodci ZTP/P zdarma. Držitelé karet ICOM, ICOMOS, Asociace muzeí a galerií ČR, zaměstnaneckých průkazů NPÚ a novináři po předchozí akreditaci zdarma. Cizojazyčná prohlídka pouze pro předem objednané skupiny. Prohlídka mimo otevírací dobu pouze pro skupiny min. 10 platících osob.
Prohlídka s princeznou
Plné vstupné:150,00 CZK
Dětské vstupné:20,00 CZK pro děti do 3 let
Poznámka:Pouze v období 1. 7. - 31. 8. Děti do 0–5 let zdarma. Průvodci ZTP/P zdarma. Pro skupiny nutná rezervace.
Areál (zahrnující nádvoří a sklepení)
Plné vstupné:50,00 CZK
Poznámka:Bez výkladu. Vstup zdarma pro děti do 6ti let.

Výklad v cizím jazyce: angličtina, němčina, ruština
Texty v cizím jazyce: angličtina, němčina, polština, ruština, holandština, francouzština
Služby a vybavení: parkoviště, parkoviště pro autobusy, stání na kola, úschovna zavazadel (šatna), občerstvení, občerstvení, bezbariérový přístup

Akce

 • 4.6.2022
  Dvořákův Turnov a Sychrov
  Koncert v rámci 66.ročníku Dvořákova Turnova a Sychrova.
 • 28.5.2022 9:00 - 29.5.2022 17:00
  Pohádkový park
  Poslední květnový víkend se zámecký park opět promění v místo, kde si děti zasoutěží na různých stanovištích a setkají se spoustou pohádkových postav.
 • Všechny akce

Fotogalerie

Zámek Sychrov, autor: Jiří Jiroutek

Zámek Sychrov

 
Zámek Sychrov, autor: Milan Drahoňovský

Zámek Sychrov

 
Zámek Sychrov, autor: Milan Draho

Zámek Sychrov

 
Zámek Sychrov

Zámek Sychrov

 
Zámek Sychrov, autor: Charousek Pavel

Zámek Sychrov

 
 
 

Vyhledávání

Výrobci

David Roskovec - realizace vitráží
Vitráž dveře, autor: David Roskovec
Realizace nových a restaurování původních vitráží.
Všichni výrobci
E-shop Českého ráje
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  RSS 2.0  |  Kontakty  |  Intraweb

Tento projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu NISA
load