ENDERUPLNL
Úvodní strana

Regionální produkty Českého ráje

Výrobky s duší Českého ráje

Pivovar Nová Paka, a.s.

Pivovar Nová Paka

Český ráj

Pivovarská 400
Nová Paka, 509 01

Telefon: +420 493 721 025
GSM: +420 724 299 968
E-mail: broucek@novopackepivo.cz, kratka@novopackepivo.cz
Web: www.novopackepivo.cz

 
Pivovar produkuje několik druhů piv pod značkami, které mají vazbu na okolí Nové Paky.

V pivovaru je možno objednat prohlídky. Exkurze s průvodcem se standardně pořádají pro skupiny o počtu minimálně 10 osob.

K pořádání různých druhů oslav, firemních a soukromých rautů je k dispozici restaurace na varně se zázemím pro ochutnávku piva přímo z výroby. Program těchto akcí lze individuálně dohodnout.

Tradice vaření piva v Nové Pace se datuje již do první poloviny 13. století, nedlouho po založení města. Roku 1870 novopačtí občané založili akciový spolkový podnik s cílem výstavby pivovaru. Vybrali krásné místo na mírném kopci a o rok později položili základní kámen. Za další rok dokončili novogotickou stavbu, architektonický klenot města.

Pivovar Nová Paka, a. s., patří do skupiny malých nezávislých pivovarů. Kapacitou výroby se řadí mezi malé podniky. Kvalitou svých výrobků, která vyplývá nejen ze špičkových vstupních surovin, ale především z klasického, třístupňového způsobu výroby piva, se řadí mezi pivovary, které jsou vyhledávány nejen tuzemskými, ale i zahraničními zákazníky. Pivo se tu vyrábí tradičním způsobem spodně kvašených piv, tzv. ležáků s charakteristickou plnou chlebnatou chutí, přiměřenou přírodní nasyceností, zlatavou barvou, bohatou typicky hutnou pěnou, hořkostí a řízem.

V roce 1872 nový pivovar uvařil svou první várku piva - tak se po šesti stech letech obnovila tradice vaření piva v Nové Pace. Celá budova je dochována v původním stavu, a tak, jak byl tehdy pivovar postaven, stojí i dnes. Pivo se tu vyrábí tradičním způsobem spodně kvašených piv, tzv. ležáků s charakteristickou plnou chlebnatou chutí, přiměřenou přírodní nasyceností, zlatavou barvou, bohatou typicky hutnou pěnou, hořkostí a řízem. Novopacký pivovar a několik málo dalších malých pivovarů, tak má ideální možnost pokračovat v českém originálním způsobu vaření zlatavého moku a nabídnout zákazníkovi odlišnost v podobě pravého, tradičního českého piva.

S Novopackým pivem se lze kromě nejbližšího okolí a oblastí Českého ráje setkat takřka po celém světě. Velká část produkce je totiž exportována do zahraničí (USA, EU, Korea, Israel,..)

Díky citlivě provedeným rekonstrukcím v duchu původní architektury je možné si prohlédnout pivovar tak, jak byl v roce 1872 postaven. Nejen zachování původního rázu budovy, ale také tradiční způsob výroby piva se stává pro mnohé turisty lákavým cílem na cestě po zdejším kraji.

Exkurze - více info zde.

Sortiment: MotoBrouk (nealkoholické pivo), Brouček, Kryštof, Kumburák, Granát, Podkrkonošský speciál, Podkrkonošský speciál tmavý, Valdštejn, Hemp Valley Beer aj.

Příloha

Otevírací doba

Vše po telefonické domluvě.

Stravování

Vybavení podniku: salónek

Akce

Fotogalerie

Pivovar Nová Paka

Pivovar Nová Paka

 
z pivovaru

z pivovaru

 
z pivovaru

z pivovaru

 
z pivovaru

z pivovaru

 
z pivovaru

z pivovaru

 
z pivovaru

z pivovaru

 
z pivovaru

z pivovaru

 
IMG 8046

IMG 8046

 
z pivovaru

z pivovaru

 
 
 

Vyhledávání

Výrobci

Jizerské kvítí - Jana Krupová
Jizerské kvítí
Květiny jsou pěstovány bez chemie, zalévány láskou, doplněné o divoce rostoucí květiny a vázány s radostí.
Všichni výrobci
E-shop Českého ráje
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  RSS 2.0  |  Kontakty  |  Intraweb

Tento projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu NISA
load