ENDERUPLNL
Úvodní strana

Regionální produkty Českého ráje

Výrobky s duší Českého ráje

Navigace

 
Po stopách Albrechta z Valdštejna Český ráj dětem Greenway Jizera Region Český ráj Informační cenra Mapa Českého ráje
Liberecký kraj Královehradecký kraj Středočeský kraj logo ERN webEU webLogo Ziel 3 web

Na zdraví Křišťálového údolí

Lasvit Ajeto Lindava

Český ráj

Na konci října 2020 uplynul rok od okamžiku, kdy jsme představili Křišťálové údolí poprvé veřejnosti. Do prvního Víkendu Křišťálového údolí se loni zapojilo 42 muzeí, škol a výrobců skla, šperků a bižuterie. Navštívilo nás více než 20 000 hostů z celé republiky. Letošní ročník nemohli umělci a řemeslníci uspořádat. Na své hosty ale Liberecký kraj stále myslí a připravil pro ně celý seriál online návštěv. V následujících týdnech tak bude mít každý možnost poznat pestrost Křišťálového údolí. Do většiny skláren zájemci nepodívají. Přitom je skutečně na co se dívat a co obdivovat! Alespoň prostřednictvím videí procestujeme celým krajem od Kamenického Šenova, Nového Boru přes Turnov až do Harrachova. Stačí chvilka každý den a dozvíme se mnohé o našem kraji a jeho umění.

Na zdraví řemeslu – minuta každý den

Koncentrace sklářských a šperkařských výrob na severu Čech je celosvětový unikát. Jejich práci obdivují lidé na celém světě a často za nimi jezdí i k nám, do Křišťálového údolí. Brány zůstávají letos zavřené, ale přesto můžeme nahlédnout pod ruce zkušených mistrů svého řemesla. Křišťálové údolí přináší letos seriál online návštěv. Výrobci, ale i muzea a školy pro nás natočily minutová videa, na kterých představují sebe, svou výrobu a své výrobky. Již tento týden začíná na webu www.nazdraviremeslu.cz seriál. Mnozí z výrobců mají vlastní e-shopy a je možné je podpořit nákupem výrobků. Některé výrobky však není možné nabízet online, jsou natolik specifické, že vznikají pouze jako zakázková výroba. Věnujte Křišťálovému údolí minutu denně a poznejte jeho rozmanitost, najdete i inspiraci před blížícími se Vánocemi. Připijte si letos na zdraví z české sklenice a pod vánočním stromkem se skleněnými ozdobami možná vybalíte šperk z Křišťálového údolí. Křišťálové údolí nespí ani za zavřenými branami, stále zde vznikají krásné výrobky. Objevujme je. Věnujte řemeslu minutu denně a buďte zdraví v Křišťálovém údolí.

www.nazdraviremeslu.cz #nazdraviremeslu

Kontakt: David Pastva, d.pastva@arr-nisa.cz, 603 507 531


Příloha

Fotogalerie

skleněný šperk

skleněný šperk

 
výroba

výroba

 
sklárna Harrachov Novosad

sklárna Harrachov Novosad

 
ICELAND CHAMPAGNE

ICELAND CHAMPAGNE

 
Rautis perličkové ozdoby

Rautis perličkové ozdoby

 
sklárna

sklárna

 
vizuál projektu

vizuál projektu

 
Novosad Harrachov

Novosad Harrachov

 
Modul ICE

Modul ICE

 
 
 

Vyhledávání

Výrobci

Jan Petrnoušek - Glis Wood
Glis wood, autor: Jan Petrnoušek
Výrobě dýhového (skládaného) nádobí se značkou Glis wood, z ručně štípaných plátků se věnuju od roku 2019. Tyto originální výrobky, které vznikají pod mýma rukama, mají velmi dlouhou a také zapomenutou tradici.
Všichni výrobci
E-shop Českého ráje
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  RSS 2.0  |  Kontakty  |  Intraweb

Tento projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu NISA
load