ENDERUPLNL
Úvodní strana

Regionální produkty Českého ráje

Výrobky s duší Českého ráje

Devět důvodů, proč navštívit Lomnici nad Popelkou

Lomnice

Český ráj

GSM: +420 739 568 347

Město a jeho okolí, spojující krásy Českého ráje s horskými dominantami Krkonoš, je protkáno řadou atraktivních turistických a cykloturistických tras a nabízí zajímavé možnosti sportovního vyžití (průzračně čisté koupaliště).

Jako na dlani uvidíte Lomnici z rozhledny na poutní hoře Tábor, výhled do okolí nabízejí také volně přístupné vyhlídky na skokanském můstku K-70 v Lyžařském areálu v Popelkách nebo na zřícenině hradu Kumburk. Krajina Lomnicka je bohatá i na další skvosty: památky (Kumburk, Bradlec) a stavby lidové architektury – pohádkovými přízemními roubenými domky s podsíněmi a bohatě vyřezávanými štíty, tzv. lomenicemi, se pyšní například lomnické Karlovské náměstí. Nejstarší dochovanou stavbu v Lomnici ukrývá zdejší hřbitov, je jí dřevěná zvonice z poloviny 17. století. Město každé léto ožívá tradičním hudebně divadelním festivalem Lomnické kulturní léto.

Nabídku hory Tábor v létě opět obohatí sezonní informační středisko. Krásu drahých kamenů z Českého ráje a okolí lze v letních měsících obdivovat na tradiční výstavě v Městském muzeu a galerii. Nezapomeňte ochutnat zdejší sladkou specialitu, vyráběnou podle tradiční staré receptury v několika příchutích – známé Lomnické suchary.

Turistické informace a materiály a zajímavé suvenýry získáte v turistickém informačním centru na Husovo náměstí 44 (pravý vchod budovy místního muzea).

Příloha

Fotogalerie

Lomnice

Lomnice

 
Rozhledna na poutním místě Tábor, autor: KIS Lomnice n. Pop.

Rozhledna na poutním místě Tábor

 
 
 

Vyhledávání

Výrobci

Cukrárna Český ráj Lestkov
Svatební dort
Cukrárna s vlastní výrobnou sídlí v malé vesničce Lestkov (Radostná pod Kozákovem) v Českém ráji. Nabízí široký sortiment cukrářských výrobků: dorty, zákusky, čajové pečivo, zmrzlinu, poháry, výrobky z marcipánu, dia výrobky, kávu, čaj nebo chlazené nápoje.
Všichni výrobci
E-shop Českého ráje
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  RSS 2.0  |  Kontakty  |  Intraweb

Tento projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu NISA
load