Partneři

Stejně jako v Českém ráji, také i v jiných regionech fungují systémy certifikace a značení místních originálních výrobků. Jako v našem regionu je jejich snahou podporovat lokální ekonomiku s důrazem na tradice, kvalitu a ekologickou šetrnost.


LIBERECKÝ KRAJ SOBĚ

logo LK sobě


Portál Liberecký kraj sobě od roku 2020 propaguje regionální výrobky, služby a zážitky. Regionální výrobci a poskytovatelé služeb obohacují místní trh i komunitní život a rozvíjejí udržitelnou lokální ekonomiku založenou na místních zdrojích, pracovní síle a zkušenostech. Proto vznikl projekt Liberecký kraj sobě. Nositelem projektu je Liberecký kraj a řídí jej Agentura regionálního rozvoje. www.lksobe.cz 


ASOCIACE REGIONÁLNÍCH ZNAČEK

ARZHlavním cílem regionálního značení je zviditelnit jednotlivé regiony (jak tradiční, známé např. svou zachovalou přírodou, zdravým prostředím, lidovými tradicemi, nebo i "nové" či zapomenuté) a upozornit na zajímavé produkty, které zde vznikají. Systém regionálního značení výrobků a služeb je koordinován na národní úrovni Asociací regionálních značek, z.s. (ARZ), která je sdružením regionů s vlastní značkou. 

www.arz.cz, www.regionalni-znacky.cz
REGIONÁLNÍ PRODUKT JIZERSKÉ HORY


Regionalni produkt Jizerské hory, obrázek se otevře v novém okně Pod touto značkou najdete výrobky řemeslníků, zemědělců a potravinářů, kteří v oblasti Jizerských hor a Frýdlantska vytvářejí produkty spjaté s tímto regionem. V nabídce jsou regionální potraviny, umělecké předměty i předměty denní potřeby  Na projektu značení a certifikace regionálních výrobků se zde podílejí Místní akční skupina Mikroregionu Frýdlantsko (MASiF), sdružení Jizerské hory - turistický region Liberecko, Jablonecko, Frýdlantsko a Tanvaldsko a Město Smržovka.
www.jizerske-vyrobky.czVÝROBEK ROKU LIBERECKÉHO KRAJE

výrobek roku LK partneři, obrázek se otevře v novém okně

Ocenění VÝROBEK ROKU LIBERECKÉHO KRAJE každoročně uděluje Liberecký kraj místním zemědělským a potravinářským výrobkům, které zvítězí v soutěži dle pravidel. Výrobci potravin působící v Libereckém kraji mohou přihlásit až deset svých výrobků. Každý výrobek posuzuje komise složená z členů Výboru životního prostředí a zemědělství Zastupitelstva LK (dále Výbor) a odborníků na zemědělskou výrobu, potravinářství a zdravovědu. Návrh deseti vítězných výrobků schvaluje Zastupitelstvo Libereckého kraje v deseti kategoriích.

www.vyrobek-roku-lk.cz
Vytvořeno 22.3.2011 16:12:49 - aktualizováno 3.9.2023 20:13:47 | přečteno 12584x | zdarska
load