Ladislava Růžičková - Cínařství

svícen

Český ráj

Radvánovice 72
Karlovice, 511 01

GSM: +420 736 487 177
E-mail: info@cinarstvi.net
Web: www.cinarstvi.net, www.fler.cz/cinarka

V cínařské dílně paní Ladislavy Růžičkové vznikají předměty, známé jako užité umění. Jedná se především o historické poháry, karafy, petrolejové lampy, džbány, poháry, nápojové sklo a sady. Vyrábí také cínové šperky, hlavně spony do vlasů s využitím přírodních prvků jako jsou kameny, dřevo či kosti.

 Jedná se především o historické poháry, karafy, petrolejové lampy, džbány, poháry, nápojové sklo a sady. Vyrábí také cínové šperky, hlavně spony do vlasů s využitím přírodních prvků jako jsou kameny, dřevo či kosti. 

V roce 2003 začala paní Růžičková pronikat do tajů starého řemesla, kterým cínařství (dříve konvářství) určitě je. Základům ji naučil její kamarád, sochař Petr Dvořák, působící v Praze. Naučil jí tajům výroby forem i vlastních modelů, prozradil své recepty patin a všech pravidel odlévání. Další zkušenosti čerpala od pana Podrackého, cínařského mistra, působícího v Bečově nad Teplou již 50 let. První roky se nejvíce věnovala lití replik a odlévání velkých sérií, později objevila možnosti tvarování kovů různými způsoby. 

Nyní se věnuje vlastní tvorbě, spolupracuje s další nositelkou značky Regionální produkt Český ráj paní Lucií Pejchovou na výrobě vlastních modelů a reliéfů pro odlévání. Mají společné plány na spojení jejich dvou řemesel, cínové montury na skle s rytinou.

Její dílnu najdete v Radvánovicích u Turnova, kam se po předchozí domluvě můžete podívat, nahlédnout do tajů tohoto starobylého řemesla a nakoupit její výrobky. Do budoucna plánuje otevřít i malou prodejní galerii.

Používané sklo do odlitků pochází od českých sklářů z Železnobrodska a z jižních Čech a také další výrobky jsou odlévány z potravinářského cínu a jeho slitin.

Výrobky paní Ladislavy Růžičkové můžete zakoupit, kromě její dílny také prodejně regionálních výrobků v Muzeu Českého ráje v Turnově, v galerii Inspirace v Jindřichově Hradci, na Staroměstském náměstí a na řadě akcí a jarmarků, kterých se pravidelně se svým stánkem účastní (Staročeské řemeslnické trhy v Turnově, Skotské hry na Sychrově, Adventní trhy na Křivoklátě).

Fotogalerie

Na jarmarku, autor: Ladislava Růžičková

Na jarmarku

 
V dílně, autor: Ladislava Růžičková

V dílně

 
V dílně, autor: Ladislava Růžičková

V dílně

 
V dílně, autor: Ladislava Růžičková

V dílně

 
Cínové předměty, autor: Ladislava Růžičková

Cínové předměty

 
Historický džbánek a těžítka, autor: Ladislava Růžičková

Historický džbánek a těžítka

 
IMG 9004

IMG 9004

 
štír

štír

 
pavouk

pavouk

 
zvonek dekor

zvonek dekor

 
ruka

ruka

 
džbán

džbán

 
sklo

sklo

 
srdce

srdce

 
váza

váza

 
produkt

produkt

 
mušle

mušle

 
džbán

džbán

 
pohár

pohár

 
 
 
load