Tipy pro návštěvníky regionu

návštěvníci hradu Trosky

Český ráj

E-mail: info@cesky-raj.info
Web: www.cesky-raj.info, www.regionalniprodukt.cz, www.albrechtzvaldstejna.cz, www.ceskyrajdetem.cz, shop.cesky-raj.info

Sdružení Český ráj pro letošní sezonu připravilo pro turisty spoustu novinek a tipů, kam se v Českém ráji vydat. Po celé léto jsou návštěvníkům infocenter a také řady památek a partnerů Sdružení k dispozici letní Turistické noviny 2022 obsahující kompletní turistickou nabídku regionu - včetně kalendáře akcí, jízdních řádů turistických autobusů i desítky námětů, jak trávit v Českém ráji volný čas.

Pro návštěvníky jsou připraveny tipy na pěší, cyklo a filmové výlety ve formě flipbooků. Noviny i flipbooky jsou zdarma ke stažení na https://www.cesky-raj.info/cs/o-regionu/propagacni-materialy/.

Milovníci historie mohou nejen po Českém ráji putovat Po stopách Albrechta z Valdštejna, sbírat razítka a získávat za ně drobné odměny. Více o celém projektu na www.albrechtzvaldstejna.cz

Pro rodiny s dětmi je tu tradiční Putování za pověstmi Českého ráje, v rámci kterého je možné zakoupit na infocentrech nebo e-shopu Cestoknížku, získat Cestomapu a vyrazit třeba na Trosky, za Bílou paní na Kumburk nebo vílou Jizerýnou na Železnobrodsko.

 V polovině července byl spuštěn nový web regionálních produktů, který představuje místní výrobce – potravináře i řemeslníky, kteří z místních surovin vytváří kvalitní certifikované výrobky. Najdete mezi nimi pestrou škálu zboží od skleněných figurek přes šperky, keramiku, výrobky ze dřeva až po látkové hračky či produkty z bylin. Značku Regionální produkt Český ráj nesou zdejší ovocné mošty, marmelády, medy i uzenářské a masné produkty, sýry nebo třeba piva… Nový web najdete pod doménou www.regionalniprodukt.cz a krom prezentací regionálních výrobců je doplněn o krátké videopozvánky do dílen některých z nich.

 Na svém facebookovém profilu Sdružení v letošním roce mimo postupně představuje města Českého ráje a jejich poklady. Sledujte na https://www.facebook.com/ceskyraj.ceskyraj.

V rámci třicetiletého výročí pořádá Sdružení během celého léta přednáškové večery s cestovatelkou a fotografkou Pavlou Bičíkovou. Besedy nesou název Český ráj známý neznámý, ta nejbližší se koná v sobotu 30. července od 18.00 hodin na Pantheonu v Malé Skále. Další je potom 8. srpna v Jičíně a 21. srpna v kempu Sedmihorky. Poutavé přednášky určitě zaujmou nejen návštěvníky, ale i místní obyvatele, neboť i oni se jistě dozví spoustu zajímavých informací.


Příloha

Fotogalerie

na web

na web

 
Valdštejn

Valdštejn

 
noviny titulka

noviny titulka

 
Cestovatelské večery

Cestovatelské večery

 
Regionální web

Regionální web

 
Valdštejnská mapa

Valdštejnská mapa

 
 
 
load