FABIO PRODUKT - příběh české rodinné firmy

spreje fabiol maslo2

Český ráj

Holín 92
Jičín, 506 01

Telefon: +420 493 522 673
E-mail: fabioprodukt@fabioprodukt.cz
Web: www.fabioprodukt.cz, www.ochutnejteregion.cz, www.fabioshop.cz

Rodina Jenčkova více než 150 let hospodaří v Holíně – v srdci Českého ráje. Rodinná firma se zaměřuje na lisování řepkových a slunečnicových olejů převážně od českých zemědělců.

Po roce 1948 jim bylo hospodářství a pole znárodněno, ale v roce 1989 se čtvrté generaci zase podařilo zemědělskou činnost obnovit a později rozvinout o další zpracování olejnin. 

Původní lisovna měla velmi malou kapacitu. Od založení firmy v roce 1992 nenásledoval rok, kdy by se stavebně nebo technologicky neinvestovalo do rozvoje. V současnosti FABIO PRODUKT disponuje vlastními skladovacími kapacitami na osm tisíc tun zemědělských komodit, čtvrtou generací lisovny za studena, skladem na surové oleje, šetrnou fyzikální rafinací, plně automatickými plnicími linkami, sklady hotových výrobků, výrobou pekařských směsí a džemů, vlastní čističkou, loupačkou a baličkou na semena a vlastní logistikou. Má čtyři výrobní závody a tři distribuční sklady (Staré Místo, Praha, Olomouc). Od roku 2018 rozšířila svoji činnost o svoz, recyklaci a biologické zpracování použitých kuchyňských olejů (UCO) na technické oleje a maziva ve výrobním závodu v Novém Městě na Moravě. Provozuje síť farmářských prodejen FABIO OCHUTNEJTE REGION.

Tím, jaký důraz společnost klade na kvalitu a šetrné zpracování, se odlišuje od ostatních výrobců olejů. Oleje jsou za studena lisované a pouze fyzikálně bez chemických přísad rafinované. Zachovávají si tím přírodní antioxidanty a vitamíny, stejně tak vůni po výchozí surovině. Celý provoz výroby olejů je bezodpadový, a i dalšími kroky firma dbá na udržitelný rozvoj regionu a přistupuje zodpovědně k životnímu prostředí.

Oleje ve spreji - unikátní novinka na trhu

Na stále náročnější požadavky zákazníků Fabio Produkt reaguje a nabídku produktů rozšiřuje. Mimo tradičních slunečnicových a řepkových olejů přišli na trh s unikátní novinkou, oleji ve spreji. Jsou zářným příkladem nového trendu moderního vaření a ukazují směr, kterým se oleje posouvají. Jejich unikátnost spočívá ve snadné aplikaci a kontrolovanému dávkování oleje. Nahrazují vymazávání a zabraňují připečení. Ochucené varianty, např. s příchutí bylinek, chilli, lanýže nebo česneku, dokážou hotový pokrm dochutit a povznést na kulinářský zážitek. V současné době česká rodinná firma vyrábí a nabízí již 13 variant, mimo jiné i tolik populární olivový nebo dýňový olej.

Fotogalerie

Slunka a Manka Fabio Produkt

Slunka a Manka Fabio Produkt

 
Konečné dochucení pokrmu olejem ve spreji

Konečné dochucení pokrmu olejem ve spreji

 
Skvělý pomocník při grilování

Skvělý pomocník při grilování

 
Spreje umožňují 3 polohy rozstřiku   sprej, proud a kapku

Spreje umožňují 3 polohy rozstřiku sprej, proud a kapku

 
Oleje ve spreji Fabio Produkt

Oleje ve spreji Fabio Produkt

 
 
 
load