Pivovar Svijany

Pivovar Svijany, autor: Pivovar Svijany a.s.

Český ráj

Svijany 25
Svijany, 463 46

Telefon: +420 481 770 700
GSM: +420 739 589 473
E-mail: exkurze@pivovarsvijany.cz
Web: www.pivovarsvijany.cz, www.facebook.com/svijany, www.instagram.com/pivovarsvijany

Historie pivovaru ve Svijanech je velmi dlouhá. Zdejší pivovar patří k nejstarším v Čechách.

První zpráva o jeho existenci je z roku 1564. Od roku 1820 zde hospodařili Rohanové a později rodinná dynastie Kratochvílů. Po roce 1945 byl pivovar konfiskován a posléze znárodněn, stal se provozem Severočeských pivovarů n. p. V roce 1990 vznikl státní podnik Pivovary Vratislavice nad Nisou, jehož součástí byl i pivovar Svijany, v roce 1997 se pivovar stal součástí akciové společnosti Pražské pivovary. Díky těmto změnám se ale stále více dostával do odbytové krize a hrozilo jeho uzavření. V roce 1998 se stala novým vlastníkem společnost Pivovar Svijany s.r.o. (od roku 2005 a. s.). Díky trpělivé práci týmu schopných lidí vedených ředitelem Františkem Horákem, a pod taktovkou finanční skupiny LIF, byla odbytová krize překonána. V roce 2001 byla prolomena magická hranice sta tisíc a v roce 2005 dvou set tisíc hektolitrů vyprodukovaného piva. V roce 2018 pivovar vyprodukoval 681 000 hektolitrů. Pivovar se vypracoval na jeden z největších nezávislých pivovarů v České republice.

Kvalita svijanského piva byla oceněna řadou cen na odborných i laických soutěžích. Svijanská piva postupně získala titul pivo České republiky, ředitel pivovaru František Horák byl vyhlášen pivovarskou osobností a osobností Liberecka, ocenění sládka roku získal i svijanský sládek Petr Menšík. Už od roku 1998 je každý nový typ piva ověnčen některou z cen degustačních soutěží i nejrůznějších spotřebitelských anket.

Svijanské pivo se rozváží nejen v blízkosti pivovaru, získává oblibu ve stále širším regionu, i za hranicemi republiky. Například v Německu se dnes Svijany točí již v několika desítkách restaurací. Svijanské hospody jsou již po celém Slovensku a části Chorvatska. Pivo je trvale nabízeno i ve velkých obchodních řetězcích, Svijanské restaurace dnes můžete navštívit kromě Českého ráje a Liberecka například v Praze i Brně, ale i na Plzeňsku či v jižních Čechách. Nízkou návštěvností rozhodně netrpí ani útulná restaurace přímo v areálu pivovaru.

Pivovar Svijany vyrábí pivo klasickou technologií, zachovávající charakter po celém světě proslaveného českého piva plzeňského typu. Pivo není nijak chemicky ošetřeno ani pasterováno.

Sortiment:
Svijany 20%, Svijanská desítka 10 %, Svijanský Máz 11 %, Svijanský Máz 11% nefiltrovaný, Svijanský fanda 11%, Zámecký Máz 11%, Svijanský Rytíř 12, Kvasničák 13%, Svijanský Kníže 13 %, Svijanská Kněžna 13 %, Baron 15 %, Prémiový ležák "450", Svijanský Vozka, Weizen 12%

EXKURZE
Hodinová prohlídka s ochutnávkou piva. Exkurze je nutné předem telefonicky objednat minimálně 1 týden předem. Minimální počet osob na exkurzi je 10, maximální počet ve skupině 25 osob. Exkurze objednávat na tel.: 739 589 473. Minimální cena exkurze je 700 Kč. Po předchozí domluvě možná prohlídka v anglickém a německém jazyce.
Upozornění: prohlídka není bezbariérová, vstup se psy a kočárky není možný.

Pro naše příznivce jsme připravili drobné suvenýry a reklamní předměty společně s bohatou nabídkou svijanského oblečení.

Reklamní předměty Pivovaru Svijany je možné zakoupit:

  • Na expedici ve Svijanech.
  • Na expedici v Liberci.
  • V Pivovarské prodejně ve Svijanech.

Otevírací doba

Leden - Prosinec Po - Pá 15:00 - 18:00
So - Ne 9:00 - 18:00
Exkurze je nutné předem telefonicky objednat minimálně 1 týden předem. Minimální počet osob na exkurzi je 10, maximální počet ve skupině 25 osob. Exkurze objednávat na tel.: 739 589 473. Minimální cena exkurze je 700 Kč. Po předchozí domluvě možná prohlídka v anglickém a německém jazyce. Upozornění: prohlídka není bezbariérová, vstup se psy a kočárky není možný.

Vstupné

Plné vstupné:70,00 CZK
Dětské vstupné:50,00 CZK
Studentské vstupné:50,00 CZK
Seniorské vstupné:50,00 CZK pro osoby nad 65 let
Poznámka:V ceně je prohlídka pivovaru s průvodcem a ochutnávka nefiltrovaného piva.

Fotogalerie

Pivovar Svijany, autor: Pivovar Svijany a.s.

Pivovar Svijany

 
HLW 7674, autor: Archiv zámek Svijany

HLW 7674

 
Pivovar Svijany - logo, autor: Pivovar Svijany a.s.

Pivovar Svijany - logo

 
Pivovar Svijany - káďě, autor: Pivovar Svijany a.s.

Pivovar Svijany - káďě

 
Pivovar Svijany - káďě, autor: Pivovar Svijany a.s.

Pivovar Svijany - káďě

 
Pivovar Svijany - zboží, autor: Pivovar Svijany a.s.

Pivovar Svijany - zboží

 
Pivovarská prodejna, autor: Archiv zámek Svijany

Pivovarská prodejna

 
Noční pivovar, autor: Archiv zámek Svijany

Noční pivovar

 
 
 
load